Вибір богів олімпійських - вони це читали найбільше

Archive for 03/31/20

Створюємо інсталяцію. Дистанційне мистецьке навчання

Автор : Єжова Тетяна
Інсталяція: Сергій Григорян, Музей гуцульської космонавтики і прикладної робототехніки, 2017.
📷 Фото: Євген Нікіфоров
Дистанційне мистецьке навчання: вчимось опановувати тривогу, створюючи інсталяції.
 
Сторінка "NEOсвітній Арсенал" пропонує вам, шановні аргонавти розвинути свої творчі здібності й горизонти:

"Покажіть цей сценарій майстер-класу класному керівнику своєї дитини, вчителю з мистецтва чи самі зробіть це разом, поки карантин - і ваше життя вже ніколи не буде таким, як раніше.
 
Чим зайняти себе та дітей на карантині та як впоратися з тривогою? Мистецькі практики та творчість можуть дати відповідь на обидва запитання. Саме тому відділ освітніх програм Мистецького арсеналу вирішив зробити для вас онлайн підбірку мистецьких занять. Наші заняття – це не навчання малюванню чи інших художніх навичок. Ми вчимо думати, рефлексувати та висловлювати свої емоції через творчість, що зараз є особливо цінним.

Розпочнемо серію наших майстер-класів зі створення інсталяції в домашніх умовах.
 
Інсталяція (англ. installation) — це художня техніка, яка використовує тривимірні об’єкти, призначені для зміни сприйняття простору людиною. Найчастіше інсталяції встановлюють у приміщеннях. Це можуть бути як постійні об’єкти, так і тимчасові, наприклад, в публічних або приватних просторах. Елементами інсталяції можуть бути предмети, малюнки, звук, відеозаписи та віртуальна реальність. Такі відомі виставки сучасного мистецтва, як Венеційська бієнале та бієнале мистецтва в Сан-Паулу регулярно презентують інсталяції художників з усього світу.

Тобі знадобиться: основа формату приблизно А3 (це може бути папір, картон, пробкова дошка чи пінопласт), клей-олівець чи пва, скотч, ножиці, степлер і будь-що, що трапиться під руку у творчому процесі.

Крок 1. Подумай, що хочеш висловити своєю інсталяцією. Які почуття, думки або ідеї є для тебе зараз найбільш важливими? Для першої спроби у мистецтві інсталяції радимо обрати одну з базових емоцій: радість, здивування, смуток, злість або страх.

Крок 2. Збери разом усі невеликі предмети, які знайдеш у себе в кімнаті (тут знадобиться все те, що твоя мама давно просила тебе викинути 🧸):дрібні іграшки і сувеніри, каштани і жолуді, мотки ниток та скріпки, шматки паперу та пакувального матеріалу.

Крок 3. Обери з цих предметів ті, які асоціюються у тебе з обраною емоцією. Не поспішай, відчуй їх на дотик, пошурхоти, роздивись уважно. Можливо, з радістю у тебе асоціюється блискучий шматок фольги або вовняний клубок ниток?

Крок 4. Спробуй об’єднати ці предмети в єдину композицію на обраній основі. Якщо твоя основа схожа на пінопласт або пробкову дошку – можна кріпити предмети за допомогою скріпок, якщо це папір або картон – у нагоді стане клей або скотч. Ти можеш створити більш реалістичну композицію (наприклад, будинок або людську фігуру) або щось зовсім абстрактне. Не страшно, якщо в процесі ти відмовишся від раніше обраних предметів або, навпаки, долучиш нові.

Крок 5. Покажи рідним свою інсталяцію і запропонуй вгадати емоцію, яку вона має висловлювати.

Крок 6. Дай назву своїй роботі і знайди для неї у кімнаті місце для тимчасового експонування (як правило, інсталяції роблять не для того, щоб вони стояли століттями).

Крок 7. Сподобалось? Тоді спробуй ще раз! І надсилай фото своїх шедеврів у коментарі до цього посту".

Бажаємо успіху!

- Copyright © Книжкова Одіссея - Date A Live - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -